Kahve Salonu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kahve Tarifi
  4. »
  5. Evde Americano Nasıl Yapılır?

Evde Americano Nasıl Yapılır?

admin admin - - 2 dk okuma süresi
54 0

Evde Americano nasıl yapılır? Sorusunun cevabını merak ediyorsanız doğru sitedesiniz. Dışarda kahveye çok para harcıyorsanız birazdan vereceğimiz tarif ile kahveciye gitmenize gerek kalmadan americanonuzu evde rahatça yapabilirsiniz. Americano en çok tercih edilen kahve çeşitlerinden birisidir.

Americano tarifine geçmeden önce Americano hakkında biraz bilgi vereceğiz. Bu kahve isminden de anlaşılacağı gibi bir Amerikan kahvesidir. Esasında espresso bazlı bir kahvedir. Espressonun içine sıcak su eklenerek hazırlanmaktadır.

Espresso sert bir tada sahiptir. Americano bu sert espressonun su ile seyreltilmiş hali olarak tanımlanabilir. Bu şekilde espressonun sert tadı ortadan kalkmaktadır. Bunun sonucunda ise aromalar daha anlaşılır olmaktadır. Americano, espressonun lezzetini seven ancak acı tadından rahatsız olan kişiler tarafından tüketilmektedir.

Americano Tarifi

Bu kahveyi hazırlamak için öncelikle espresso yapmanız gerekmektedir. Americano yapacak olan kişiler 20-25 ml espresso ve sıcak su hazırlamalıdır. Americanonun 170-180 ml boyutunda fincana yapılması önerilmektedir.

  • Evde Americano yapımı için öncelikle 20-25 ml espresso elde etmelisiniz. Espresso için 9 gram kahve kullanmalısınız. Espressoyu yaklaşık olarak 3 dakika kadar dinlendirmelisiniz.
  • Ardından sıcak su hazırlamalısınız. Önerilen su miktarı 100 mililitredir, sıcak su miktarını daman tadınıza göre arttırabilir ya da azaltabilirsiniz.
  • Dinlendirdiğiniz espressoyu suyun üzerine eklemelisiniz. Önerileni de budur, Espressoyu suya eklerseniz daha acı bir tat ortaya çıkmaktadır.
  • Kahveyi sütlü seven kişiler, americanoyu sütlü yapabilirler.  Bunun için yapmış olduğunuz Americanoya bir miktar sıcak süt eklemeniz yeterlidir.

Evde Americano nasıl yapılır sorusunun cevabı yukarıda verilmiştir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir