Kahve Salonu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kahve Tarifi
  4. »
  5. Damla Sakızlı Türk Kahvesi Yapımı

Damla Sakızlı Türk Kahvesi Yapımı

admin admin - - 2 dk okuma süresi
53 0

Standart Türk kahvesi içmekten sıkılmış ve yeni tatlar aramak isteyen kişiler damla sakızlı Türk kahvesi tercih edebilir. Damla sakızlı Türk kahvesi yapacak olan kişiler bu kahvenin nasıl yapıldığını merak etmektedir. Bu yazıda damla sakızlı Türk kahvesi nasıl yapımı verilmiştir.

Standart Türk kahvesi, su, şeker ve kahve ile yapılmaktadır. Bu malzemeler dışında çeşitli malzemeler kullanılarak da yapılabilmektedir. Türk kahvesinde kullanılan malzemeler geçmişten günümüze kadar farklı tatlar arayanlar tarafından çeşitli malzemeler kullanılarak da yapılmıştır. Bu durum da yeni tatların ortaya çıkmasını sağlamıştır.

Gerekli Malzemeler ve Yapılışı

  • 1 Tatlı kaşığı Türk kahvesi
  • İsteğe bağlı olarak şeker
  • 1 fincan soğuk su
  • 1 tatlı kaşığı damla sakızı macunu

Cezvenin içerisine kahve, soğuk su, şeker ve damla sakızı macununu ekleyin ve kaşık yardımı ile karıştırın. Daha sonra ise kısık ateşle yanan ocağa alın. Kahve kısık ateşle pişerken köpürecektir. Daha sonra ise biriken köpüğü fincana alınız. Kahve bir taşım daha kaynadıktan sonra fincana dökülmelidir. Daha köpüklü olması için kahveyi fincanın kenarından dökmelisiniz. Ortadan dökerseniz köpüğün dağılma ihtimali bulunmaktadır.

Damla sakızlı Türk kahvesi yapımı yukarıda verilmiştir. Damla sakızlı Türk kahvesi yapacak olan kişiler, damla sakızı aromalı Türk kahvesini tercih edebilir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir