Kahve Salonu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Blog
  4. »
  5. Brezilya Arabica Kahve Çekirdeği

Brezilya Arabica Kahve Çekirdeği

admin admin - - 2 dk okuma süresi
61 0

Brezilya Dünya kahve üretimin yüzde 60’ını tek başına karşılamaktadır. 1 yıl içerisinde yaklaşık olarak 1.900.000 hektarlık alanda kahve üretimi yapılmaktadır. Devasa bir kahve üretim ülkesi olan Brezilya’da büyük oranda Arabica kahve çekirdeği üretilmektedir. Türkiye pazarı, Brezilya Arabica kahve çekirdeği için önemli bir Pazar halindedir.

1920 yılından beri kahve üretiminden ilk sırada yer almaktadır. Brezilya’nın kahve üretimi konusunda birinci sırada olmasının en büyük nedeni kahve üretim alanının çok geniş olmasıdır. Ayrıca Brezilya’da yetişen kahve çekirdeğinin 1. kalite ürün olması da bunun sebeplerindendir. Brezilya Arabica kahve çekirdekleri, düşük asit oranına sahiptir. Düşük asit oranına sahip olması da tercih edilmesini sağlayan etkenlerdendir.

Dünya piyasasına dağılan typica, Cattura, Mudo Novo ve Bourbon Santos olarak biline kahve çekirdekleri Brezilya Arabica kahve çekirdeğinden üretilmektedir. Bu çekirdekler Brzilya’da bulunan Parana, Espirito Santos, Minas, Bahia, Gerasi ve Sao Paulo bölgelerinde yetişmektedir.

Brezilya’da yetiştirilen Arabica kahve çekirdekleri yeterli derecede ışık ve yağmur almaktadır. Hava sıcaklığı ise yıl boyu istikrarlıdır. Brezilya Arabica kahve çekirdeği deniz seviyesinden 400 ile 1600 metre yükseklikte yetişmektedir. Ülkede yetişen kahvelerin yüzde 75’i Arabica çekirdeğinden oluşmaktadır.

Brezilya’da üretilen Arabica kahvesi yıkanmadan güneşte kurutulmakta ve böyle işlenmektedir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir