Kahve Salonu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Blog
  4. »
  5. Kahve Öğütme Hakkında Her Şey

Kahve Öğütme Hakkında Her Şey

admin admin - - 2 dk okuma süresi
4 0

Düzgün öğütülmüş kahve çekirdekleri ile iyi kahve elde edebilirsiniz. Kahve çekirdeklerinin espresso ve filtre kahve için farklı boyutlarda öğütülmesinin nedeni kahvenin o mükemmel aromasını elde etmek ve en ideal lezzeti elde etmektir. Çekirdekleri en hassas ve doğru şekilde nasıl öğütülür? Kahve öğütmede hangi ekipmanlar kullanılmalıdır?

Genel olarak kahve çekirdekleri, bu iş için özel olarak yapılmış, manuel ya da elektrikli olmak üzere iki cihaza ayrılmış, öğütme derecesinin tek bir düğme ile belirlenebildiği veya seçilebildiği sistemlerle “değirmenler” tarafından öğütülür. Bu, ortama ve kullanım özelliklerine göre ekipman seçmeniz gerekmektedir.  

Elektrikli Öğütücüler

Elektrikli kahve öğütücüler hem kullanışlı hem de daha hızlıdır. Ofis, kafe, okul gibi kalabalık ortamlarda oldukça işe yarayabilmektedir. Tüm demleme yöntemleri için kusursuz boyutta kahve çekirdeği öğütülebilir. Bunun için tek bir düğme ya da birkaç düğmeye basmanız yeterlidir. Oldukça kullanışlı olan bu makinelerin olumsuz tek tarafı ise elektrik kesilince kullanılamayacağıdır. Hrio, 1Zpresso, Baratza, Melitta gibi pek çok markanın kahve öğütücüsünü tercih edebilirsiniz.

Kahve Değirmeni

Manuel olarak yani el ile kullanabileceğiniz kahve değirmeni için kas gücü gerekmektedir. Bunun dışında hiçbir ekipmana ihtiyaç yoktur. Genellikle taze kahve içmek isteyen ya da kendi kahvesini evinde kendi öğüten kişiler tarafından kullanılmaktadır. Bu değirmenlerde öğütme boyutunu ayarladıktan sonra kolu birkaç kez çevirmeniz yeterlidir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.