Kahve Salonu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Blog
  4. »
  5. Kahve Severler İçin Üç Film Önerisi

Kahve Severler İçin Üç Film Önerisi

admin admin - - 2 dk okuma süresi
4 0

Kahve, günün her anında siz eşlik edebilecek bir içecektir. Üzerinizdeki yorgunluğu atmak için bir fincan kahvenizi hazırladınız ve film arayışına mı girdiniz? Kahve hakkındaki filmleri izlemeye ne dersiniz. Bu yazıda kahve hakkında filmler verilmiştir.

1. Kahve Hakkında Bir Film

2014 yapımı olan “Kahve Hakkında Bir Film” filminin yönetmenliğini Brandon Loper yapmıştır. Film kahvenin özel harman olarak tanımlanması için ne gerektiğini ve özel harmanın ne anlama geldiğini incelemektedir. Film izleyicilerini Ruanda ve Honduras’ta bulunan çiftlikler ile New York, San Francisco ve Seattle gibi şehirlerdeki kahvecilere uzanan yolculuğu konu almaktadır.

2. Kahve: Gerçek ve Hayal Arasında

2010 yapımı olan film, İsrail ve Filistin ortak yapımıdır. Bu film aslında kahve ile ilgili kısa filmlerden oluşmaktadır. Kahve: Gerçek ve Hayal Arasında filmi 8 ayrı kısa filmden oluşmaktadır. Konu olarak ise kahvenin kültürel kimlik üzerindeki yerine değinmektedir. Film kişisel ve özgürlükçü bakış açısı ile yansıtılmıştır.

3. Bir Fincan Türk Kahvesi

Yaşlı kadın ve torunu masanın üzerinde bulunan eski fotoğraflara bakmaktadır. Kadın ilk başları bu fotoğraflara bakmaya direnmiş, ancak geçmişin uyandırdıklarına direnememiştir. Filmde Türk kahvesi bol bol tüketilmiştir. Adını da buradan almaktadır. Kısacası yaşlı kadın Türk kahvesi ile bu güne bağlanmaktadır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.