Kahve Salonu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Blog
  4. »
  5. Süryani Kahvesi Nedir?

Süryani Kahvesi Nedir?

admin admin - - 2 dk okuma süresi
30 0

Süryani kahvesi, genellikle Mardin çevresinde tüketilen ve Mardin Süryani sunumu sonucu ortaya çıkmış olan bir kahvedir. Peki, Mardin Süryani kahvesi nedir?

İçerisinde kakule aroması bulunan ve Mardin’e has olan Süryani kahvesi farklı bir aromaya sahiptir. Sunumu Türk kahvesi ile aynı olan Süryani kahvesinin farkı yoğun aromasından kaynaklanmaktadır. Bu aroma Türk kahvesinden daha uzun süre kaynatılmasından dolayı ortaya çıkmaktadır.

Süryani kahvesi çifte kavrulmuş kahve çekirdeklerinden yapılmaktadır. İnce çekilmiş olması gerekmektedir.

Kakule, mide bulantısına, sindirime, iştahsızlığa, nefes kokusuna, tiroitlere iyi gelmektedir.

Mardin Süryani Kahvesi Nasıl Hazırlanır?

Süryani kahvesini pişirmek için 1 tatlı kaşığı Süryani kahvesi ve 1,5 fincan suya ihtiyacınız vardır. Suyu çekeceği için 1,5 fincan su eklemeniz önerilmektedir. İsteğe göre şeker eklenebilir. Mardin Süryani kahvesini yaparken sürekli kısık ateşte karıştırmanız gerekmektedir. Kaynadıktan bir süre sonra daha ocakta kalması gerekmektedir. Kaynayan kahvenin aroması daha da artacak ve tam aromasını alacaksınız.

Yukarıda Süryani kahvesi nedir ve Süryani kahvesi nasıl yapılır sorularının cevabı verilmiştir. Mardin Süryani kahvesinin sert bir içimi bulunmaktadır. Kakule ile kahveye farklı bir aroma eklenmiştir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.